رسالة بولس الرسول الى اهل رومية، رسالة بولس الرسول الى اهل غلاطيا || Pauli Apostoli ad Romanos Epistola, Arabice: Ex Bibliotheca Leidensi & Pauli Apostoli Epistola ad Galatas
edition published: 2019-10-21Z
availability: Distributed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License. (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/)

Thomas Erpenius, رسالة بولس الرسول الى اهل رومية، رسالة بولس الرسول الى اهل غلاطيا || Pauli Apostoli ad Romanos Epistola, Arabice: Ex Bibliotheca Leidensi & Pauli Apostoli Epistola ad Galatas, https://biblia-arabica.com/bibl/8QT573TU, https://www.zotero.org/groups/biblia_arabica/items/8QT573TU, https://www.zotero.org/groups/538215/items/8QT573TU, http://www.worldcat.org/oclc/123491204, Leiden, In Typographia Erpeniana, 1615, A specimen print that Erpenius made before printing the whole NT. It includes the Epistles to the Romans and Galatians.

Erpenius, Thomas, ed. رسالة بولس الرسول الى اهل رومية، رسالة بولس الرسول الى اهل غلاطيا || Pauli Apostoli ad Romanos Epistola, Arabice: Ex Bibliotheca Leidensi & Pauli Apostoli Epistola ad Galatas. Leiden: In Typographia Erpeniana, 1615.