D. Pauli Apostoli Epistola ad Titum, arabicé; cum Ioannis Antonidæ Alcmariani interlineari versione latina ad verbum
edition published: 2019-10-21Z
availability: Distributed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License. (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/)

Joannes Antonides, D. Pauli Apostoli Epistola ad Titum, arabicé; cum Ioannis Antonidæ Alcmariani interlineari versione latina ad verbum, https://biblia-arabica.com/bibl/USMT5CIF, https://www.zotero.org/groups/biblia_arabica/items/USMT5CIF, https://www.zotero.org/groups/538215/items/USMT5CIF, http://www.worldcat.org/oclc/557890153, Leiden, In officina Plantiniana Raphelengii, 1612, Epistle of Titus in Arabic, with a literal interlinear translation, by J. Antonides, from a transcript of an Arabic MS. at Oxford, supplied to the editor by Mathew Slade (1569-1628?).

Antonides, Joannes. D. Pauli Apostoli Epistola ad Titum, arabicé; cum Ioannis Antonidæ Alcmariani interlineari versione latina ad verbum. Leiden: In officina Plantiniana Raphelengii, 1612.